Çarşamba, Eylül 8, 2021

Merve Tarhan

Kurucu ve Genel Yayın Sorumlusu

İstanbul Üniversitesi psikoloji bölümünden mezun oldum. İstanbul Üniversitesi’nde davranışsal ekonomi alanında, İstanbul Esenyurt Üniversitesi’nde klinik psikoloji alanında iki yüksek lisansımı tamamladım. University of Hawaii’de tam burslu olarak doktorama devam ettim ve araştırma görevlisi olarak çalıştım. Klinik psikolog olarak psikodinamik yönelimli çalışıyorum.

Anjelika Şimşek

Akademik Editör / Çeviri Editörü

Anjelika Hüseyinzade Şimşek
Klinik Psikolog
ÇAĞ Üniversitesi Psikoloji Bölümü öğretim görevlisi. Klinik çalışmalarını merkezinde sürdürmektedir. Çalışma alanları: Psikanaliz, Travma, Kuşaklararası travma iletimi.

Sebur Kapu

Akademik Editör / Çeviri Editörü

Lisansını Ondokuz Mayıs Üniversitesi Psikoloji Bölümünde, yüksek lisansını Sağllık Bilimleri Üniversitesi Klinik Psikoloji alanında tamamladı. Araştırma Görevlisi olarak çalışmakta. Akademik olarak psikopatolojik kırılganlık, psikoz ve psikanalizle ilgilenmekte.

Atakan Yorulmaz

Akademik Editör

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümü mezunu. Marmara Üniversitesi İletişim Bilimleri Anabilim Dalı'nda Lacancı psikanaliz ve dijital kültür üzerine yazdığı tezle yüksek lisansını tamamladı. Çeşitli haber siteleri ve dergilerde uzun süre editör olarak çalıştı. Lacancı psikanaliz, dijital kültür ve cinsiyet teorileri üzerine çalışmakta ve bağımsız araştırmacı olarak akademik faaliyetler yürütmektedir.

Faruk Gütmen

Çeviri Editörü

Lisans eğitimimi Hacettepe Üniversitesinde tamamladım. Lisans döneminde burs kazanarak bir süre Avusturya Klagenfurt Üniversitesinde öğrenim gördüm. Daha sonra Tezli Psikoloji Yüksek Lisans programını Çağ Üniversitesinde tamamladım. Psikanaliz, psikodinamik psikoterapi ve psikanalitik psikopatoloji ilgi alanlarımdır. Psikanaliz üzerine çeviri yapmaktayım.

Yaren Kaya

Yardımcı Editör

Çağ Üniversitesi psikoloji bölümünden yeni mezunum. Klinik psikoloji ile ilgileniyorum. Aktif olarak psikoloji öğrencilerine yönelik hazırladığımız içerikleri yayınladığımız kiralslab isimli internet sitesinde de editörlük yapıyorum.

Melike Çevik

Yardımcı Editör

1994 yılında Ankara'da doğdu. 2016 yılında Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun oldu. Ankara'da yaşamakta ve mezun olduğundan beri öğretmenlik yapmaktadır. İlgi alanları: yeni Türk edebiyatı, toplumsal dilbilim, psikodilbilim, cinsiyet kültürü, kültürel antropoloji, tiyatro, müzik.

Hande Yıldırım

Sosyal Medya Sorumlusu

Demiroğlu Bilim Üniversitesi Psikoloji bölümü öğrencisiyim. Varoluşçuluk, edebiyat, şefkat, farkındalık konularıyla ilgileniyorum.